BiteIT #29: Software Testing as a Service a wyzwania świata IT

Inetum | BiteIT | 21.03.2019

Jeśli chcesz wziąć udział potwierdź swoją obecność i napisz do nas mail na adres biteit@jcommerce.pl w tytule wpisując: BiteIT Katowice 13.09.2017


Agenda:
1. Wprowadzenie do Testing as a Service
2. Porównanie do klasycznego modelu
3. Profil Klienta, dla którego taka oferta mogłaby zostać skierowana
4. Wirtualny zespół TaaS i „chmura umiejętności” testerów
5. Poziomy i typy testów pokrywane przez TaaS
6. Strona techniczna Testing as a Service
7. Ryzyko związane z transformacją

Pamiętaj!
Każdy BiteIT jest bezpłatny!

Prelegenci:

Leszek Zieliński 
Certyfikowany tester oprogramowania z ponad 6 letnim doświadczeniem, aktualnie lider dynamicznie rozwijającego się działu QA w JCommerce (posiada certyfikaty ISTQB Foundation Level, ISTQB Advanced Level Technical Test Analyst). Dzięki szerokiemu doświadczeniu w testach manualnych, automatycznych zarówno desktop, mobile jak i web w różnych technologiach, nie tylko testuje ale także buduje strategie, przeprowadza analizy i nadzoruje cały proces oraz zespół.

Daria Bajda
Tester oprogramowania, specjalizująca się w automatyzacji testów z wykorzystaniem dobrodziejstw języków takich jak Java, Ruby czy Python. Jej przygoda z testowaniem rozpoczęła się dość nieoczekiwanie – na linii produkcyjnej słowackiej fabryki samochodów. Następnie wkroczyła w świat testów oprogramowania wbudowanego, by później zakochać się w różnorodnym świecie aplikacji mobile i web.

Patrząc na popularność produktów takich jak motocykle Harley Davidson, można stwierdzić, że pomimo upływu czasu, ich niepowtarzalny wygląd nie musi podlegać żadnym zmianom. Świat IT jednak nie zważa na wyjątki i co chwilę zaskakuje nas czymś nowym, stawiając przed testami coraz większe wymagania.

Klienci oczekują od nas elastycznych rozwiązań – jednak czy klasyczne podejście do zarządzania procesem testowym do takich należy?

W obliczu coraz bardziej skomplikowanych zadań, innowacyjne elastyczne modele próbują stawić im czoła. To sprawia, że stajemy przed pytaniem, czy warto rozważyć odejście od modelu dostarczającego ludzi “na dane miejsca”, zastępując go modelem, w którym dostarczamy rozwiązania dla realnych problemów i wyzwań.

Poszukiwania tego typu rozwiązań doprowadzają nas do modelu testowania jako serwis i zagadnień testowania w chmurze i właśnie tę tematykę chcemy poruszyć podczas BiteIT.